VALİ TORAMAN Z KÜTÜPHANEDE DOWN SENDROMLU ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında “Kütüphaneler Haftası ” farklı ve özgün etkinlikler ile devam ediyor.

Tokat Valisi Dr. Ömer TORAMAN Down Sendromu farkındalık ayına da dikkat çekmek için öğrencilerimize kitap okuyup onlar ile sohbet etti.

Program down sendromlu öğrencilerimizin Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN’a çikolata ve hazırlanan kitap sözlerinin takdimi ile başladı. Ardından öğrencilerimiz misafirlere çay servisi yaptılar. Sayın valimiz öğrencilerimize kitap hediye edip sohbet ettikten sonra onların seviyelerine uygun bir kitabı sesli olarak okudular. Öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’da Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN’a “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz ” projemiz ile ilgili bilgi verdi. Çocuklarımızın okuma serancamına destek olmak için çok yönlü çalışmalar yapmaya ve farkındalık aylarını da göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz dedi. Program Z Kütüphane bahçesi incelemeleri ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Programa Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN, İl Jandarma Komutanı Hidayet ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat AĞAR, Türkiye Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan KÖTEN, Down Sendromu Derneği Tokat Şubesi Başkanı Seyhan ÇOLUK, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katıldılar.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz