TOKAT’TA KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRMESİ

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat tarafından Semerkant Mahallesi sakinlerine kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Tokat İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli ve Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat’ın da katıldığı sunumda, “SEMERKANT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ” hakkında mahalleli ile birlikte, kentsel sorunlar ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak bölgenin ekonomik, toplumsal ve mekansal özelliklerinin incelenmesi sonucunda uygulanabilir bir yol haritası oluşturulmaya çalışıldı. Toplam 102 adet farklı parsel, 168 bağımsız bölüm bulunan mahallede, mahalle sakinlerine yeni planlama, kentsel dönüşüm yasası hakkında bilgiler verildi.

Kira yardımı ve diğer yardımlar, faiz desteği, mümkün olması halinde tahliye tarihinden itibaren konut ve işyeri teslim tarihine kadar geçici konut ve işyeri tahsisi, yapılacak kira yardımının 5 aylık miktarı, taşınma masrafları da dikkate alınarak defaten ödenmesi, vergi, harç ve ücret muafiyetleri gibi konularda kentsel dönüşümden faydalanacak olan müştereklere ayrıntılı açıklamalarda bulunuldu.

Verdiği detaylı bilgilendirmenin ardından, sunuma katılan mahalleliyi de dinleyen Başkan Yardımcısı Metin Polat, kentsel dönüşüm yasası hakkında görüş beklenti ve istekleri dinleyerek soru işaretlerini gidermeye çalıştı.


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz