TOKAT’TA “BİR BİLENLE BİLGE NESİL” PROJESİ FİNALİ

Tokat merkez ilçe ile birlikte 12 ilçeden 1800 öğrenci Gaziosmanpaşa Stadyumunda aynı sofrada buluştu ve ‘Oku’ yazısı oluşturarak yemek yedi.

Eğitim Bir Sen Tokat 1’Nolu Şube öncülüğünce Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil‘ projesinin finali yapıldı. Proje kapsamında il genelinde gönüllü öğretmenler öncülüğünde seçilen gönüllü öğrenciler belirlenen dört kitabı okudu ve kitapla ilgili kompozisyon yazdı. Değerlendiren kompozisyonlardan birinci olanlara ödülleri Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda verildi. Final programı için Tokat’ın ilçelerinden gelen öğrenciler ilk olarak şehrin tarihi mekanlarını gezdi. Daha sonra GOP Stadyumunda buluşan 1800 öğrenci aynı sofrada yemek yedi. Öğrenciler aynı zamanda bedenleriyle ‘Oku‘ yazısı oluşturdu. Tokat Milletvekili Celil Göçer, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar da bağdaş kurarak öğrencilerle birlikte aynı sofrada yemek yedi.

Başkan Eyüp Eroğlu, Başçiftlik’ten Zile’ye, Reşadiye’den Yeşilyurt’a, Sulusaray’dan Turhal’a kadar tüm ilçelerden gelen bin 800 öğrenci ile aynı sofrada buluştuklarını ifade ederek, “Bu öğrenciler okumuş oldukları kitapları özümsediler. Okudukları kitaplarla da düşünce dağarcıklarını geliştirdiler. Bu projenin her yıl devam etmesi sağlayacağız. Böylece evlatlarımızı, gençlerimizi her anlamda donanımlı bireyler olarak yetiştirmek, ülkesine, vatanına sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Çünkü her şeyin başı insandır. İnsan varsa ülke vardır, insan varsa vatan vardır, insanın kalitesi yükseldikçe o ülkenin de kalitesi yükselir. bizim çalışmamız buna yönelik bir çalışmaydı. Bin 800 öğrenci aynı sofrada kardeşçe bir araya geldi. Bu da bence çok özel bir durum oldu.” diye konuştu.

Eğitim Bir Sen Tokat 1’Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan da, “Ülkemizdeki en görkemli etkinliği şehrimizde gerçekleştirdik. Bin 800 öğrenci aynı sofrada buluştuk. Okuma gruplarımızın tamamı görevlerini bitirdikten sonra bugün final programını yapıyoruz. Öğrencilerin ödülleri dağıtılacak. Seneye bu programımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken bizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ kitap okuma kompozisyon yarışması ödül töreni düzenlendi.

Tören Tek yürek Projesi kapsamında düzenlenen gösteri ile başladı.

Programda protokol konuşmalarını müteakip kitap okuma kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol mensupları tarafından ödülleri verildi. İlçeler ve merkezde dört kitap kategorisinde birinci olan öğrenciler ödüllendirildi.

‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ kitap okuma kompozisyon yarışması ödül törenine Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, protokol mensupları, STK temsilcileri, okul idarecileri, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı.


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz