KÜÇÜK OĞULCAN’A VALİ CEVDET CAN SAHİP ÇIKTI

Vali Cevdet Can’ın talimatıyla Oğulcan’a akülü tekerlekli sandalye temin edildi, ailenin tedaviyle ilgili istekleri yerine getirildi.

“Serebral palsi (beyin felci) nedeniyle yürüyemeyen Turhal Cengiz Topel İlkokulu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Oğulcan Kanlıçay, ailesinin yardımıyla bebek arabası ile okula gidip geliyor” haberi üzerine konuyu öğrenen Vali Cevdet Can derhal talimat verdi.

Turhal Kaymakamı Y. Fatih Kadiroğlu, Oğulcan ve ailesini Turhal Kaymakamlığı’na davet etti. Küçük Oğulcan Kaymakamlığa babası Orhan ve annesi Leman Kanlıçay ile birlikte geldi.

Daha önce hiçbir kuruma sorunlarıyla ilgili başvuru yapmadıklarını söyleyen anne ve babayı dinleyen Kaymakam Kadiroğlu; Vali Cevdet Can’ın bu tür konularda çok hassas davrandığını, olayı öğrenir öğrenmez kendisini arayarak derhal yardım edilmesi talimatını verdiğini söyledi.

Ankara’daki Turhallılar Derneği’nin desteğiyle Oğulcan’a akülü tekerlekli sandalye temin edildi. Kanlıçay ailesinin Oğulcan’ın fizik tedavisinin düzenli yapılması ile ilgili istekleri de derhal yerine getirdi.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz