KARACAÖREN İNANÇ TURİZM MERKEZİ OLACAK

Vali Cevdet Can, Zile’nin Karacaören ve Karşıpınar köylerini ziyaret etti.

Zile Belediyesi’nde Kaymakam Nuri Özder ve Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ile bir süre sohbet eden Vali Cevdet Can, buradan Karacaören Köyü’ne geçti.

Vali Cevdet Can, kendisini karşılayan köylülerin kesmek istedikleri kurbanlık koçun kesilmeyip bir hayır kurumuna bağışlanmasını istedi.

Karacaören Cem ve Kültür Evi’nde yenen yemeğin ardından köylülerle sohbet eden Vali Cevdet Can, köy muhtarından Karacaören’in sıkıntılarını dinlediğini, köyün içme suyu ihtiyacının karşılanması için gölet yapılması, köyü ilçeye bağlayan yolun standardının yükseltilmesi, dere ıslahı çalışmasının yapılması, köyün yerleşim alanı sorununun yeni yerleşim alanları açılarak çözülmesi konularında gerekli çalışmaların yapılacağı sözünü verdi.

Vali Cevdet Can ayrıca Karacaören’in “Organik Tarım Bölgesi” yapılarak ekonomik tarımın önünün açılabileceğini dile getirdi.

Karacaören’de bulunan ve üç yüz yıllık bir geçmişe sahip olan Cem Evini de ziyaret eden Vali Cevdet Can, tarihi yapıyı hayranlıkla inceledi. Cem Evi ile ilgili bilgiler alan Vali Can, Karacaören’in “İnanç Turizm Merkezi” olması gerektiğini ifade etti.

Vali Cevdet Can Karacaören ziyaretini kendisi de Karacaörenli olan İşadamı Bekir Gökduman tarafından köyde yaptırılan ve içerisinde kaya tuzuyla tedavi merkezi olarak tasarlanan bir mahsenin de yer aldığı merkezi gezerek sonlandırdı.

Buradan Karşıpınar Köyü’ne geçen Vali Cevdet Can, köy mezarlığı içerisinde bulunan türbeyi ziyaret edip dua etti. Köylülerle sohbet eden ve istek ve şikayetlerini dinleyen Vali Cevdet Can, Karşıpınar’ın içme suyu sorununun çözüleceğini ve köy yolunun standardının yükseltileceğini söyleyerek Karşıpınar’a veda etti.

Vali Cevdet Can’ın Karacaören ve Karşıpınar Köylerine gerçekleştirdiği ziyarete Zile Kaymakamı Nuri Özder ve Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel de katıldı.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz