HÜZÜNLÜ TÜRKÜLER: KIVIRCIK ALİ’Yİ ANMA KONSERİ

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda düzenlenen “Hüzünlü Türküler” konseri ile Türk halk müziği sanatçısı Tokatlı Kıvırcık Ali anıldı. Vali Cevdet Can ve eşleri Naime Can, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in katılımı ile başlayan konser, Devlet Konservatuvarı konser salonunda gerçekleştirildi. Konser koordinatörü Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Fikri Soysal, solist olarak konserde sahne aldı.

Halkın ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Devlet Konservatuvarı öğrencileri Solist Nagehan Gider, nefesli çalgıda Yahya Kemal Ertürk, vokallerde Sezercan Yıldız ve Zafer Alan, kabak kemanede Yiğitcan Öztürk; Öğretim Görevlileri Tolga Karaca basta, Ali Orhan Dönmez bağlamada yer aldı. Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmenleri meyde Murat Kadakoğlu, bataride Başar Başcıoğlu ve klavyede Hakan Baş konserde misafir saz olarak bulundular.

Kıvırcık Ali ile özdeşleşen türkülerin seslendirildiği konser alkışlar eşliğinde hüzün ve hasretle sona erdi. Konserde “Isırgan Otu”, “Al Ömrümü”, “Yaşamdan Ölüme”, “Oy Gülüm”, “Ayrılık”, “Korktuğum Başıma Geldi”, “Bak Şu Feleğin İşine”, “Fatma Bacı” ve “Senden Oldu” gibi çeşitli eserler icra edildi.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz