DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ NİKSAR’DA KUTLANDI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Niksar Kaymakamlığı’nca hazırlanan program, Şöhretoğlu Salonu’nda yapıldı.

Niksar Belediye Başkan Vekili Fatih DÖNMEZOĞLU, Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN’ın eşi Mukadder ÖZCAN, Emniyet Müdürü İrfan YABAŞ, Niksar Müftüsü Ali CANBOLAT, Niksar Milli Eğitim Müdürü Rahmi ŞAVLI kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Niksar Halkının katılımıyla gerçekleşen programda Türkiye’de engellilerin durumu ve bu özel insanların aslında neler başarabilecekleri üzerinde duruldu.

Niksar Engelliler Meclisi Başkanı Mustafa ÇAKMAK yaptığı konuşmasında, Niksarlılar Derneği’nin katkılarıyla açılan ‘’Çinicilik Kursu’’ nu hatırlatarak, bu kursa katılan engelli insanlarımızın ne kadar özel eserler ortaya koyduklarını, tüketen insan olmaktan çıkıp üreten insan olmak için çaba sarf ettiklerini anlattı.

Milli Eğitim Müdürü Rahmi ŞAVLI ise, Türkiye’de 8.5 milyon kişinin engelli olduğunu, toplum olarak engelli haklarında bilgi sahibi olmadığımızı, onları anlamak ve bu özel insanlara yardımcı olma konusunda Avrupa’nın çok gerisinde kaldığımızı söyledi. Niksar’da bu yönde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları NİKBED, ÖZEL İLGİM, MAKBULE ÖLÇEN EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’nin çalışmaları için kendilerine teşekkür etti.

Program, Niksar Sevgi Evleri’nin hazırladığı folklor gösterisi, Makbule Ölçen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hazırladığı tefli ilahi dinletisi, şiir dinletileri ile devam etti. Müzik ve eğlence ile son buldu.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz