BÖLGENİN EN BÜYÜK KİTAP FUARI TOKAT’TA AÇILDI

Tokat Belediyesi organizesinde; Kent Konseyi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Evi Organizasyon işbirliği ile düzenlenen “Tokat Kitap Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan fuarın açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kitap fuarına ilişkin bilgiler verdi. Dünyadaki en önemli varlığın bilgi olduğuna işaret eden Başkan Eroğlu, “Dokuz gün boyunca Tokat’ta 1 milyon kitabı okuyucuyla buluşturacağız. 167 tane etkinlik ve onlarca yazarımızla, kültürel anlamda dolu dolu günler geçireceğiz. Bizim dinimizin ilk emri oku! Dolayısıyla okumalıyız, çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Hedefimiz, bu fuarla 500 bin insanımızı 1 milyon kitapla tanıştırmak” dedi.

Konuşmasına Tokat’ın bir kültür ve medeniyet şehri olduğuna vurgu yaparak başlayan Vali Toraman ise, “Medeniyetler mahsulünü kitap olarak verir. Yine medeniyetler, ürettiklerini kitaplar aracılığıyla gelecek kuşaklara intikal ettirir. O nedenle kitap, bizim medeniyetimiz için de çok önemli bir nesnedir” dedi.

Kitabı okuyucuyla buluşturmanın önemli olduğunu ifade eden Vali Toraman, “Bu fuar da bu manada okuyucuyla yazarı, kitapla okuyucuyu buluşturan büyük bir organizasyon. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Alanı da vereni de mahcup etmeyen en güzel hediye kitaptır. Bu vesile ile dostlarımıza, tanıdıklarımıza bolca kitap hediye edelim” dedi.

Konuşmaların ardından, Tokat 1. Kitap Fuarı’nın açılışı; Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan diğer protokol mensupları, yazarlar, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

31 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında devam edecek fuar boyunca söyleşiler, konferanslar, şiir dinletileri ve imza etkinlikleri yapılacak. Okurlar, kitap günleri boyunca sevdikleri yazarlar ve kitaplarla bir araya gelecekler.

EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz