15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ, AĞITLARLA ANILDI

Tokat Erzurumlular Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından “Şehitlere Ağıt” programı düzenlendi.

15 Temmuz gecesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine direnerek kahramanlık sergileyen vatandaşlar anısına “Şehitlere Ağıt” programı düzenlendi.

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlen program, Tokat Erzurumlular Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Şentürk’ün selamlama konuşması ile başladı.

Ardından kürsüye gelen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Anadolu’nun Mayası” olarak nitelediği Erzurum ve Tokat’ın, vatanı için canını feda etmekten çekinmeyen insanların diyarı olduğunu dile getirdi.

Konuşmasına, “Mübarek ve bereketli toprakların cömert insanları” hitabıyla başlayan Vali Can, Erzurum denince akla Anadolu’nun yiğit ve fedakar insanının geldiğini söyledi.

Vali Can, “Biz sizleri seviyoruz. Sizlerin vatan aşkınızı, Allah için birbirinizi sevmenizi seviyoruz. Şehitlerimiz bu vatan için, din için, bayrak için görevlerini layıkıyla yerine getirdiler. Onlar, son nefeslerini bizim nefes almamız için verdiler. Onları rahmetle, minnetle anıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Türk-İslam tarihinin başlangıcından 15 Temmuz’a kadar, kahraman milletimizin vatanı için verdiği mücadeleyi anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu.

TRT sanatçısı Aysun Gültekin tarafından, birbirinden güzel kahramanlık türküleri ve ağıtların seslendirildiği duygu yüklü gecede, bazı katılımcıların zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

“Şehitlere Ağıt” gecesine Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, İl Müftüsü Ahmet Erdem, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Erşan, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, şehit ve gazi dernek temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz