VALİ CEVDET CAN, TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNDEKİ HASTALARI ZİYARET ETTİ

Vali Cevdet Can, TOKİ’de hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, hastaları ziyaret etti.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Erşan, Tokat Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Müberra Kılıç ve merkez doktorlarının eşlik ettiği ziyarette Vali Cevdet Can, merkezde el sanatları ve müzik eğitimi alan hastalarla bir araya geldi.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü usta öğreticileri tarafından hastalara verilen el sanatları eserlerini ilgiyle inceleyen Vali Cevdet Can, merkezde hastalara resim, müzik ve el sanatları kursları verildiğini söyledi.

Türkiye geneline bakıldığında böyle yerlerin sayılarının çok az olduğunu ifade eden Vali Cevdet Can, bu merkezin Tokat için bir şans olduğunu kaydetti. Vali Cevdet Can, “Tokat’ta böyle bir yerin olması Tokat için büyük bir şans. Arkadaşlarımız burada çok büyük gayret ve fedakarlık içerisinde hizmet veriyorlar. Bu hizmetleri yaygınlaştırmak gerektiğini her zaman arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın emeklerini değerlendirmek istiyoruz. Onların emeklerini Tokat’a kazandırmak istiyoruz. Nasıl kazandıracağız? Tokat’a gelen misafirlerimize bu arkadaşlarımızın hazırladığı eserleri hediye etmek istiyoruz. Bunları gayret edip geliştireceğiz ve kendilerine bir katkı sağlamış olacağız” dedi.

Hastaların bu merkeze hemşireler eşliğinde evlerinden servisle alınarak getirildiğini ifade eden Vali Cevdet Can, “Spor, resim, el sanatları müzik etkinlikleri yer alıyor. Zaman içerisinde Tokat kamuoyu burayı daha iyi tanıyacak. Buraya gelmekten çekinen insanlarımız varsa onlar da cesaretlenecekler. Çağdaş standartlar neyse o çerçevede hizmet veriliyor. Mekanımız uygun. Yazın topraklar uğraşma alanı var. Ben burayı görünce çok mutlu oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz