TURHAL’DA DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Kaymakam Üçer, eşi Gülçin Üçer ile birlikte Turhal Belediyesi ve Turhal Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde ortaklaşa düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına katıldı.

Kaymakam Üçer ve eşi Gülçin Üçer’in yanı sıra Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ve eşi Filiz Bekler, Turhal Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Necmettin Çitil ve vatandaşların katıldığı programda dernek üyeleri tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu.

Programda bir konuşma yapan Kaymakam Üçer “Böyle anma programlarıyla farkındalık yaratılarak engelli vatandaşlarımızın içinde bulunduğu durumlar, varsa ihtiyaçları ve taleplerini bütün toplum olarak daha yakından kavrıyoruz. Kamu idarecileri olarak bizde elimizden gelenleri yapmaya çalışıyoruz. Özellikle binaların erişebilirliği noktasında engelli vatandaşlarımızın bizden talepleri var. Bunları imkanlar dahilinde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile Kaymakamlık olarak imkanlarımızın engelli vatandaşlarımızın emrine amade olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu programda emek sarfeden, engellerini çoktan geride bırakmış olan değerli kardeşlerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

İşaret dili ile İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Çanakkale rondu, erik dalı gösterisi, Onbeşliler skeci, şiir dinletisi, tango dans ve harmandalı gösterilerinin sunulduğu tören sonrası Kaymakam Üçer ve beraberindekiler dernek üyeleri ile hatıra fotoğrafı çekildiler.


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz