TURHAL’DA BEDENSEL ENGELLİLER FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Turhal Ortopedik Engelliler Okulu’nda “Bedensel Engelliler Farkındalık” etkinliği düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından içinde bulunduğumuz Kasım Ayı’nın Bedensel Engelliler Farkındalık Ayı olarak belirlenmesi üzerine Tokat Engelli Dostları Konseyi tarafından organize edilen ve İl Sağlık Müdürlüğü EDES Projesi tarafından desteklenen etkinlik Turhal Ortopedik Engelliler Okulunda yapıldı.

Düzenlenen programa Turhal Kaymakamı Y.Fatih Kadiroğlu ve Eşi Filiz Kadiroğlu’nun yanı sıra sayın Vali Cevdet Can’ın Eşi Naime Can Hanımefendi, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın eşleri, Turhal Belediye Başkan Yardımcısı G. Hakan Alparslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Taştan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız, Tokat Engelli Dostları Konseyi Başkanı Abdurrahman İlhan, İl Sağlık Müdürlüğü EDES Proje Koordinatörü Hülya Kocasaraç, Ortopedik Engelliler Okul Müdürü Serdar Fırat ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Turhal Kaymakamı Kadiroğlu şunları söyledi. “Tokat Engelli Dostları Konseyi’ne ilçemizde düzenledikleri bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum. Yine sayın Valimizin eşi Naime Can hanımefendiye bu etkinliğe katılımlarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Son olarak bu organizasyona emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında bedensel engelli öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü Ortopedik Engelliler Okulu’nda öğrencilerle birlikte akşam yemeği yenildi. Daha sonra öğrencilerle birlikte yaş pasta kesilmesinin ardından okul öğretmenleri ve bedensel engelli öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu. Son olarak Tokat Engelli Dostları Konseyi tarafından daha önceden öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan hediyeler öğrencilere Kaymakam Y. Fatih Kadiroğlu ve Eşi Filiz Kadiroğlu’nun yanı sıra sayın Vali Cevdet Can’ın Eşi Naime Can Hanımefendi ve diğer katılımcılar tarafından verildi.

 


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz