TOKAT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kâinatın Efendisi (SAV) ve Kutlu Doğum için anma etkinliği yapıldı.

Konferans salonunda okul müdürü, akademisyen, öğretmen, misafir veliler ve öğrencilerin katılımıyla Efendimizin (SAV) mübarek doğumlarını anma programı gerçekleştirildi.

İlahiyat Fakültesi Gençlik Kulübü ve Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortaklaşa yaptıkları program Öğretim görevlisi Faysal ARPAGUŞ’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sinevizyon gösterimi, şiirler ve Yrd. Doç. Gamze KÖPRÜLÜ’nün ney ve def eşliğinde seslendirdiği ilahilerle izleyenlere doyumsuz anlar yaşattı.

“Konsun -yine- pervazlara güvercinler, / “Hû hû”lara karışsın âminler… / Mübarek akşamdır; / Gelin ey Fâtihalar, Yâsinler!” sözlerine vurgu yapıldı.

Konuşmasında dünya barışı ve kardeşliğine vurgu yapan Okul Müdürü Şaban CEYLAN, “Doğumunun 1444. sene-i devriyesine ulaştığımız Kutlu Doğum’u bir daha idrak ettiğimiz için Rabbime hamdediyorum. Efendimizin şefaatine bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var, dünyada gelmiş geçmiş tüm ümmetlerin en hayırlısı olan İslam ümmetinin mensupları olarak peygamberimizin şefaatiyle hesap gününde mahcup olmadan çıkmamızı Rabbimden diliyorum. Bize düşen O’nun şanına yakışır bir ümmet olmak için çalışmaktır.” dedi.

Kutlu Doğum Haftası programı dahilinde Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde şiir yarışmaları, hadis ezberleme yarışmaları düzenleneceği ve komşu esnaf ve mahalle sakinlerine helva, gül suyu ve lokum ikramlarının etkinlik boyunca süreceği belirtildi.

Programa katılan ve emeği geçenlere Meslek Lisesi öğrencilerinin el emeği göz nuru yaptıkları rahleler hediye edildi. Ardından lokum ve gül suyu ikramıyla program sona erdi.


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz