TOKAT BELEDİYESİNDE “BEYAZ MASA” DÖNEMİ

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun seçim projelerinden biri daha hizmete girdi. Geçtiğimiz ay Belediye Hizmet Binası giriş katında kurulan Beyaz Masa biriminin bugün resmi açılışı yapıldı.

Tokat Belediye Başkan Yardımcıları Osman Altunordu, Selahattin Kelemci, Mustafa Bandırmalı, Ahmet Yaraş, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürlerinin katılımı ile beyaz masanın açılışı yapıldı.

Açılış konuşmasında Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun rahatsızlığı nedeni ile açılışa katılamadığını belirten Beyaz Masa Sorumlusu Hasan Uçkun, Beyaz Masa’nın yaklaşık 40 gündür hizmet verdiğini ifade ederek, beyaz masanın halkın gözü, kulağı olacağını ifade etti. 153 telefon numarası yolu ile vatandaşların Beyaz Masa görevlilerine ulaşabileceklerini belirten Uçkun, “Gelecek talepler, şikayetler ve istekler burada değerlendirildikten sonra ilgi birimlere iletilerek çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Daha sonra da vatandaşımızı arayarak konunun çözüldüğüne dair bilgilendirme yapıyoruz. Cumartesi, Pazar dahil hizmet vermekteyiz. 40 günlük süre içerisinde 400’ün üzerinde talep alarak değerlendirdik” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu ise Başkan Eroğlu’nun talimatları ile kurulan beyaz masa biriminin halka belediye arasında köprü kuracağını ifade ederek, “Amacımız fen işlerinden park bahçe, su, kanalizasyona, temizliğe, zabıta, su işleri, veteriner hizmetlere kadar belediyemizi ilgilendiren tüm noktalarda hizmet vermek. Birimlerimizle alakalı gelen bilgiler mail olarak müdürlüklerimize düşüyor. Burada arkadaşlar takibini yapıyor. Sonuçlandırıldığında beyaz masadaki arkadaşlarımıza bilgi veriyorlar. İşlerin takip edilip edilmediğini, ne kadar süre içerisinde sonuçlandırıldığını, belediye hizmetlerinin daha hızlı bir şekilde yol almasına yardımcı olma noktasında yapılan bir çalışma. Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Beyaz Masa Çağrı telefonlarını cevaplayan Başkan Yardımcısı Altunordu, bir vatandaşın şikayetini dinleyerek ilgili birime iletti.

Açılışın arından üzerinde “Beyaz Masa” yazılı pastayı Başkan Yardımcıları Altunordu ile Bandırmalı, belediye meclis üyeleri ile birlikte kesti.


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz