ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI VERİLDİ

Tokat Valiliği tarafından düzenlenen törenle şehit yakınları ve gazilere “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verildi.

İl Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesislerinde düzenlenen törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına “Devlet Övünç Madalyası ve Beratları” Vali Dr. Ömer Toraman tarafından şehit yakınları ve gazilere takdim edildi.

4 gazi ile 10 şehit ailesine “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verildiği tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kur’an-Kerim tilaveti ile devam eden törende konuşan Vali Toraman, devletin tüm kademeleri ve milletin ise tüm fertleri ile şehit ve gazilerimizle iftihar ettiğini söyledi. Vali Toraman, “Onlar göstermiş oldukları fedakarlıklar ile milletimizin tarihinde unutulmayacak şekilde isimlerini yazdırdılar. Gelecek kuşaklarda bu kahramanlarımızı ve kahramanlıklarını okuyarak onları anlayarak, emanetlerini sürdürmek sorumluğu ile ülkemizi geleceğe taşıyacaklar. İnşallah biz her zaman olduğu gibi bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız yaşamaya devam edeceğiz. Bugün kendileri ile iftihar ettiğimiz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz bunun en büyük teminatı. Biz her biri ile ayrı ayrı gurur duyuyoruz” dedi.

Vali Toraman, konuşmasının ardından şehit yakınları ve gazilere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına “Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarını” takdim etti.

Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa protokol mensupları, şehit yakınları ve gaziler katıldı.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz