ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN ADI MÜZİK SINIFINDA YAŞATILACAK

Plevne Anadolu Lisesinde değerler eğitimi kapsamında Bayrak ve Vatan konulu bir program hazırlandı. Okulumuzun konferans salonunda düzenlenen programa Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın babası Sadık YALÇIN onur konuğu olarak katıldı.

Okunan şiirlerin ve yapılan konuşmaların ardından, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın babası Sadık YALÇIN yapmış olduğu konuşmada; şehidimizin öğrenciliğinden, öğretmenliğinden ve hayallerinden bahsetti. Bu vatanın evlatları olan öğrencilere çok çalışmaları gerektiğini ve öğrencilerimizin ne kadar iyi yetişirlerse Ülkemizin geleceğinin o kadar iyi olacağını sözlerine ekledi. Okulda yapılan vatan ve bayrak sevgisi konulu kompozisyon ve şiir ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini çocuklarını aileleri öğrencilere takdim etti.

Öğrencilerle söyleşi programının ardından müzik sınıfının açılışı Vali Dr. Ömer TORAMAN, Garnizon Komutanı Albay Aykut BİÇEROĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın TURHAN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın babası Sadık YALÇIN, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı. Törende konuşan Vali Dr. Ömer TORAMAN,”Onun vatan ve millet aşkı, görev aşkını devam ettirecek yeni Aybükeler inşallah bu okulda bu sınıfta yetişecek. Kendisine bu vesile ile tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından müzik sınıfında öğrenciler ve müzik öğretmeni Ezgi BUZ, türküler söyledi. Programın sonunda Vali Dr. Ömer TORAMAN, Şehidimizin babası Sadık YALÇIN’a günün anısına Tokat yazmaları desenlerinin yer aldığı porselen tabak hediye etti. Şehidimizin babası Sadık YALÇIN ise Tokat Anadolu Plevne Lisesi Okul Müdürü Mustafa KARACA’ya müzik sınıfı için gitar hediye etti.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz