“ROBOT MAKER GENÇLERİZ” PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

“Robot Maker Gençleriz” projesi açılış ve tanıtım programı Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Robot Maker Gençleriz” projesi açılış ve tanıtım programı Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şaban Ceylan, Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürü Cemil Çağlar Okul Öğretmenleri, Okul Aile Birliği Üyeleri, Robot Kulübü öğrencileri ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şaban Ceylan “Bu proje ile geleceğin bilim insanları ve mühendis zekâlarını yetiştirme, yetenekli öğrencileri ortaya çıkarma konusunda robot çalışmaları çok önemli bir etkinlik olacaktır. Öğrencilerimiz bilimsel çalışmalara yönlendirilmesini sağlayan temeller bu proje ile atılacaktır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı il müdürü Cemil Çağlar “Bakanlığımız, ülkemizin geleceği olan gençlerin kişisel ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak projeleri destekliyor. Gençlik Projeleri Destek Programı 2015 yılı kapsamında ülkemiz geneli 340 projeye destek verdi. Bunlardan ilimiz bünyesinde gerçekleştirilecek olan Robot Maker Gençleriz projesi ile gençlerimizin hem teknik, sosyal, hem de kişilik anlamında hedef ve gayesi olan anlamlı gençlik yetişmesine katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

Proje koordinatörü Yücel Polat “Öğrencilerimiz bilgisayar ve diğer teknoloji merakını sanal ortamlarda değil de robot çalışmalarında bir araya getirerek hem sosyalleşmelerine fayda sağlayacak hem de teknoloji merakları faydaya dönüştürülecektir” dedi.

Proje kapsamında yapılacak faaliyetlerden bahsederken kulüp çalışmalarımızda yapılacak robotlarla İstanbul Teknik Üniversitesinin robot olimpiyatları ve Gaziantep’te Milli eğitim bakanlığının robot yarışmalarına gidileceğini ayrıca teknik ve kültürel geziler olacağını” söyledi.


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz