“NAMAZLA DİRİLİŞ” KONULU KONFERANS NİKSAR’DA DÜZENLENDİ

Sivil Toplum Kuruluşları ve Niksar Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği programa, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, vekil müftü olarak Niksar’a gelen Başçiftlik Müftüsü Abdullah Rençber, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şöhretoğlu Düğün Sarayındaki programa ilahiyatçı-yazar Ahmet Bulut konuşmacı olarak katıldı. Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Ahmet BULUT, geçmişte zor şartlarda kılınan namazlar ve namaz vaktini hasretle bekleyenlerden misaller verdi. BULUT konuşmasında, “Rabbimizin en çok önemsediği ibadet olan namazla ilgili faaliyetler ne bizimle başladı, ne de bizimle son bulacaktır.”

İlahiyatçı-yazar Ahmet Bulut çocukları seccadelerin varisi yapabilmek için çalışmak gerektiğini belirterek; “Çocuklarımızı bu doğrultuda yetiştirmek hedefimiz olmalı. Cenab-ı Allah çocukları bizlere tertemiz teslim ediyor. Ama bizler, çevredeki insanlar ve gelişen teknoloji onu bozuyor. Çocuklarımızı seccadenin varisi yapamazsak onlar yarın bizden hesap sorar.” dedi. Duygulu anların yaşandığı konferansta bir çok katılımcıların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Namazı öğretmenin kolay olduğunu, zor olanın onları o kıvama getirmek olduğunu kaydeden Ahmet Bulut, “Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadisi şerifinde “Çocuklarınız 7 yaşına geldiğinde onlara namazı öğretin” diye buyuruyor. Çocukların ruhuna bir uygun bir şey yaparsak amacına ulaşırız. Dernekler, müftülükler, sivil toplum kuruluşları “7 Yaşında Namaza başlıyorum” kampanyaları düzenlemeli. Böyle bir kampanya çocukların namaza başlamaları açısından çok önemlidir.” dedi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Özdilek Özcan ilahiyatçı-yazar Ahmet Bulut’a hediye olarak ceviz sandığı hediye etti.


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz