MÜLKİ İDARE AMİRLERİ TOPLANTISI TURHAL’DA YAPILDI

Vali Cevdet Can başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar katıldı.

“Mülki İdare Amirleri Toplantısı” Vali Cevdet Can başkanlığında, Vali Yardımcıları ve Kaymakamların katılımıyla Turhal Şeker Fabrikası içerisinde bulunan ve “Meclis Binası” olarak adlandırılan tarihi binada yapıldı.

Turhal Şeker Fabrikası içerisinde bulunan ve 1934 yılında fabrikanın açılışı için Turhal’a gelen dönemin Başbakanı İsmet İnönü’nün Bakanlar Kurulu Toplantısını yapması nedeniyle “Meclis Binası” olarak adlandırılan binanın salonunda Vali Cevdet Can başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları katıldı. Toplantıda ilçelerin sorunları görüşüldü.

Vali Cevdet Can, toplantı sonrası yaptığı açıklamada ilçelerdeki yerel hizmetlerin, kalkınmaya yönelik hizmetlerin daha kaliteli, daha verimli olmasını sağlamak için Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla karşılıklı görüş alış verişinde bulunduklarını söyledi.

Bir ilde veya ilçede dört tane aklın olduğunu söyleyen Vali Cevdet Can: “Bunlar idari akıl, siyasi akıl, sivil akıl ve yerel akıldır. Bu dört aklı nasıl bir araya getirip ortak akıl oluştururuz onun toplantısını yaptık” dedi.

Vali Cevdet Can, Mülki İdare Amirleri Toplantısı’nın ardından beraberinde Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla birlikte Turhal Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrika Müdürü Faruk Altun’la bir süre sohbet eden Vali Can, fabrikayı gezerek üretim ve işleyiş hakkında İşletme Müdürü Ahmet Aytemur’dan bilgiler aldı.

Vali Cevdet Can, Turhal temaslarını ilçede faaliyet gösteren ve 650 kişiye istihdam sağlayan Haktin Tekstil isimli işletmeyi ziyaret ederek sonlandırdı. İşletme Müdürü Mustafa Eke ile birlikte fabrikayı gezen Vali Cevdet Can, fabrikanın işleyişi ve üretim kapasitesi hakkında bilgiler aldı.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz