KÜÇÜK FOTOĞRAFÇININ GÖZÜNDEN GÖRÜNENLER

75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu’ndan on küçük öğrenci “Küçük Fotoğrafçının Gözünden Görünenler” projesi kapsamında Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Tokat Valisi Cevdet Can’ı makamlarında ziyaret ettiler.

İlk olarak küçük öğrencileri makamında kabul eden Başkan Eroğlu, çocuklarla sohbet etti. Çocuklarla eğlenceli vakit geçiren Eroğlu, bu güzel projeye imza attıkları için onları tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

Küçük öğrenciler Başkan Eroğlu’nu ziyaretlerinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yı ziyaret ettiler. İl Milli Eğitim Müdürüne çiçek hediye eden öğrencilerle beraber hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Vali Cevdet CAN’ı makamında ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Anaokulundan lise son sınıfa kadar proje hazırlama yarışında olduğunu söyleyen Vali Cevdet Can, başlatılan projelerin sürekliliğinin olacağını söyledi.

Projenin amacının çocuklarımıza özgüven vermek olduğunu söyleyen Vali Cevdet Can, “Çocuklara özgüven vermek, onları geleceğe iyi hazırlamak demektir” dedi.

Geleceğimizin, umudumuzun ve kalkınmamızın çocuklarımıza bağlı olduğunu söyleyen Vali Cevdet Can konuşmasını; “Bize bir kere daha umut aşıladınız” sözleriyle sonlandırdı.

Proje kapsamında fotoğraflar çeken ve çektikleri fotoğrafları yorumlayan Anaokulu öğrencileri, Vali Cevdet Can’ın Makamında fotoğraflarını çektiler.

Kendisini ziyarete gelen küçük fotoğrafçılarla tek tek ilgilenen, onları Makam koltuğuna oturtan Vali Cevdet Can, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Küçük Fotoğrafçının Gözünden Görünenler” projesinin amacı şöyle ifade edildi;

Anaokulu öğrencileri arasında fotoğrafçılığa olan ilgiyi artırarak sanat ve sanatçı olmanın temellerini atmak, çocuklarda özgüven gelişimine destek olmak, çocukların gönüllü ve birlikte çalışma bilincine sahip olmalarını sağlamak, grup çalışmalarına ilgiyi artırmak ve sınıfı temsil etme bilincini kazandırmak, çocukların olay ve durumlara karşı özgün bir bakış açısı elde etmelerine ve eleştirel düşünme becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz