İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİNDEN THK KURULUŞ KUTLAMASI

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen “İstikbal Göklerdedir” proje katılımcıları Türk Hava Kurumu’nun 90. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği İstikbal Göklerdedir Proje Koordnatörü Ömer Faruk Kaçmaz, Todex Havacılık Kulübünden İsmail Araz, Toki İlkokulundan Erol Bey, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulüp Öğretmeni Müslim Kaçmaz, Tokat THK Şube Saymanı Emrah Altun, Tokat Genç Kanatlar, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldılar.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatları ile 16 Şubat 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu 90. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Kuruluş yıldönümü münasebeti ile bir araya gelen kurum üyeleri ve genç kanatlar topluluğu öğrencileri bir dizi etkinlikte bulundular. Yütütülmeye başlayan “İstikbal Göklerdedir” projesi etkinlikleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Proje Koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlere destekleri hakkında bilgi verdi.

Şube binasından Cumhuriyet meydanına kadar yürüyerek geçen Türk Hava Kurumu heyeti saat 10:00’da Atatürk Anıtına çelenk bırakma töreni gerçekleştirdiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Valilik ziyareti gerçekleşti. Tokat Vali Yardımcısı Bilgehan Bayar tarafından karşılanan heyet Türk Hava Kurumunun 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri ve yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgiler verildi. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Genç Kanatlar ve Tokat Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde yürütülen “İstikbal Göklerdedir” Projesi ve faaliyetleri anlatıldı.

Tokat Şubesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız tarafından Vali yardımcısı Bilgehan Bayar’a THK logolu duvar saati hediye edildi. Geçirdiği rahatsızlık sonucu Tokat Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan ve Türk Hava Kurumu’nun 90. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılamayan THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız, günün anlam ve önemine binaen yazılı açıklamada bulundu.

Tokat’ın tarihi Taşhan içinde çay ikramının ardından etkinlik sonlandı.


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz