GOÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNDEN ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ

20 Kasım Dünya Çocuk hakları günü olması dolayısı ile Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk SÖNMEZ koordinatörlüğünde Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri tarafından Tokat merkeze bağlı Dereyaka İlkokulunda etkinlik yapıldı.

Eğitim Fakültesi Öğrencileri tarafından okulun fiziki şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışma yapılarak öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk SÖNMEZ Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’sinde, “Dinlerine, cinsiyetlerine, nerede doğduklarına, kim olduklarına ya da sosyal kökenlerine bakılmaksızın dünyadaki bütün çocukların haklarının tanımlandığını vurgulayarak, bugün bu okulumuzda arkadaşlarımızın emekleri ile yapılan etkinlik ile Dünya Çocuk Hakları Günü’ne bir kez daha dikkat çekiyor ve bütün çocuklarının barış, huzur, güven dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum. Ayrıca olanağı bize sağlayan, desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve okul öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz