ERBAA BELEDİYESİNDEN PERSONELİNE İŞARET DİLİ KURSU

Erbaa Belediyesi engelli vatandaşlar için personelini eğitiyor. Belediye işitme engelli vatandaşların Belediye hizmetlerinden faydalanırken yaşadığı iletişim sorununu çözmek için personelini işaret dili öğrenmeleri için eğitime gönderdi.

Erbaa Halk Eğitim Müdürlüğünün açtığı kurslara katılan personel işaret dili öğrenerek kendi birimlerinden hizmet alacak işitme engelli vatandaşlarla daha hızlı iletişim kurabilecek. Erbaa Belediyesindeki her birimden bir personelin katıldığı kurs sonunda personel işaret dili öğrenerek sertifika alacak.

Kurs gören personelini Erbaa Halk Eğitim binasında ziyaret eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Engelli vatandaşlarımızla iletişimde problemler yaşıyorduk. Eskide kalmış, demode, iletişim yöntemleriyle iletişim kurmaya çalışmak yerine personelimizi eğitip engelli vatandaşlarımıza kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu eğitimler önemli her birimimizden bir personelimiz burada eğitim görüyor. Umuyoruz ki işitme engelli kardeşlerimiz bu eğitimler sayesinde belediyeye geldiğinde hiçbir sorun yaşamadan işlerini halledip gidebilecekler” dedi.


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz