DESTEK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ MAHPERİ HATUN MTAL’DE SANAT KORİDORUNU AÇTI

Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde El Sanatları ve Resim öğretmenleri ve onların değerli öğrencilerinin yılların emeğiyle oluşturdukları özgün çalışmaları, Sanat Koridorunun açılışıyla gün ışığına çıkartıldı.

Açılışa Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının çok değerli temsilcileri katıldılar. Karşılama folklor ekibimizin halk oyunları gösterisiyle yapıldı. Gösteriyi müteakiben açılışa geçildi. Açılış konuşmasında Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK: “Bu koridorun hazırlanmasında emeği geçen Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin çok değerli okul idarecilerine, öğretmenlerine, personeline ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Buradaki ürünlerin her biri maddi olarak paha biçilemeyecek kadar çok değerli, oldukça da önemli mesajlar vermekte. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” diyerek açılışı gerçekleştirdi.

Kültürel değerlerimizin yaşatılması, korunması ile ilgili olarak önemli bir rol üstlenen Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu projesiyle bir ilke daha imza attı. Okul bünyesinde oluşturduğu “Sanat Koridoru”yla resim ve el sanatlarının sergilendiği bu sanat koridorunda aynı zamanda hem halkımız hem de öğrencilerimiz çalışmalara katılmaktadırlar. Bu vesileyle geçmişten geleceğe uzanan kültür hazinesi el sanatları ürünleri hem yaşatılmakta hem de kişinin kendini ifade etmesi, duygu, düşünce ve becerilerini de katarak gelir getirici ürünler ortaya koymasına imkan tanımaktadır.

Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında hobi çalışmaları kursiyerler, örgün eğitime devam eden ve açık lisedeki öğrenciler tarafından yürütülmektedir. Alan öğretmenleri; “Gençlerimizin bu sayede teknoloji bağımlılıklarını azaltmak, onları daha üretici, yaratıcı kılmak, yeteneklerini fark ettirmek en önemli amacımızdır. Öğrencilerimizde bu farkındalığı oluşturmak için harekete geçtik. Bu çabanın karşılığını almayı umuyoruz.” dediler.

Okul müdürü Sevil ALAÇAM, yapımı devam etmekte olan Z Kütüphanenin kuruluşu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yine okulun diğer eksikleriyle ilgili olarak Destek Hizmetleri Genel Müdürümüze bilgi verdi.

Açılışı Gıda ve Ağırlama Bölümün öğle yemeği ikramıyla son buldu.
2
3
IMG_5031
IMG_5069
IMG_5071
IMG_5078
IMG_5082
IMG_5106
IMG_5107


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz