ÇORBA ÇEŞMESİ AKMAYA BAŞLADI

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gezici Çorba Çeşmesi uygulamasını Devlet Hastanesi önünde basına tanıtarak ilk ikramı kendisi yaptı.

Tokat Devlet Hastanesi girişinde soğuk havada yapılan çorba ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sosyal belediyeciliğe önem veren ve bu alanda birçok projeyi hayata geçiren Başkan Eroğlu, Tokat’ta bir ilki daha gerçekleştirerek halka sıcak çorba ikramı uygulaması başlattı.

Her gün sabah saatlerinde 500 kişiye sıcak çorba ikram edileceğini ifade eden Başkan Eroğlu, “Malumunuz biz yardımlaşmayı ikram etmeyi seven bir toplumuz. Bu anlamda çorbanın kültürümüzde ayrı bir yeri var. Hasta oluruz çorba içeriz, sabah kahvaltılarında çorba içmeden evden çıkmayız. Bizde Tokat Belediyesi olarak dedik ki; sabah erken saatlerde işe giden ya da tedavi olmak için erken hastaneye gelen değerli vatandaşlarımıza bizde çorba ikram edelim diye çalışma başlattık. Bu manada bir araç dizayn ettik. Her sabah 07.30 ile 09.00 arasında Tokat’ımızın muhtelif yerlerinde çorba ikram edeceğiz. Bugün ilk devlet hastanesinden başladık” dedi.

Çorba çeşmesinden ilk olarak 500 kişi faydalanırken, Başkan Eroğlu bu sayının önümüzdeki günlerde artacağı ve ikinci bir aracın daha faaliyete geçirileceğini bildirdi.

Başkan Eroğlu, konuşmasının ardından vatandaşlara bardakta çorba ikram etti. Tokat Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar karlı havada yapılan çorba ikramından duydukları memnuniyeti dile getirdi.EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz