ERBAA ÇOCUK MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Erbaa Belediyesi Çocuk Meclisi ilk resmi toplantısını dün saat 15:00’da Erbaa Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın yanı sıra Erbaa’daki tüm İlkokul ve ortaokullardan 58 öğrenci katıldı. Başkan Yıldırım toplantıya katılan öğrencilerle teker teker tokalaşarak meclis üyesi çocuklarla yakından ilgilendi. İlk toplantısını yapan meclis, başkan, başkan yardımcısı, birinci katip ve ikinci katip üyelerini seçti. Yapılan oylamada, “Çocuk Meclisi” başkanı İklima Oral, başkan yardımcısı Dilara Şahin, katip üyeler ise Songül Coşkun ve Begüm Aydın oldu. Oylama sonucunda meclisin başkan, başkan yardımcısı ve katip üyelerin tamamı kız öğrencilerden seçildi.

“ERBAA’NIN GELECEĞİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAKSINIZ”
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım meclisin açılışında yaptığı açıklamada “Sizler, Erbaa’nın geleceğinde söz sahibi olacak arkadaşlarımızsınız. Özellikle çocukların gelişimi, eğitimi çocuklara yapabileceğimiz katkılar yönünde sizlerle beraber karar vereceğiz. Hepiniz geziyor görüyorsunuz. Ben belediye başkanı olsam şöyle yapardım diyorsunuz belki de. Bu görüşlerinizi bize iletirseniz biz de icra makamı olarak bunları hayata geçirmek noktasında çalışmalar yapacağız. Bizim bir çok projemiz var ama biz hep şunu söylüyoruz insana dokunmayan insan eğitimine katkı vermeyen bir belediye olmadıktan sonra gençlerimize, çocuklarımıza, bir şey veremedikten sonra yapılan hizmetler hiçbir işe yaramaz” diye konuştu.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım daha sonra Meclis Başkanlığı koltuğunu “Çocuk Meclisi” başkanı seçilen 6.sınıf öğrencisi İklima Oral’a teslim etti. Meclis Başkanı Oral meclis üyelerine kendini tanıtarak “Ben bundan sonraki meclis toplantılarında sizinle birlikte olacağım. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Erbaa’nın farklı okullarından katılan tüm öğrencilerin sorunlarını dile getirdiği meclis toplantısında başkan Hüseyin Yıldırım çocukların taleplerini dinledi. Toplantı sonrası Başkan Yıldırım öğrencilere satranç takımı hediye etti.


Tagged:


EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz