BAŞÇİFTLİK’TE KIRK BİN KİTAP OKUYUCUYLA BULUŞTU

Başçiftlik’te açılan Kitap Fuarı’nda 38 farklı yayınevinden 40 bin kitap sergilendi.

Başçiftlik Kaymakamlığı’nca organize edilen fuarın açılışına Tokat Valisi Vali Cevdet Can, ‪Niksar‬ Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, ‪Erbaa‬ Kaymakamı Abdulkadir Demir, ‪‎Turhal‬ Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, ‪Yeşilyurt‬ Kaymakamı İsmail Toprak, ‪Artova‬ Kaymakamı Haluk Koç, ‪‎Pazar‬ Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, ‪Başçiftlik‬ Belediye Başkanı Murat Tuncel, İl J. Alay Komutanı J. Albay Erkan Alacakurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikri Demir, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Fuarın açılışına katılan Vali Cevdet Can, burada yaptığı konuşmada; Tokat’ın en küçük ilçesi olan Başçiftlik’te böyle bir fuarın açılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Salonu dolduran öğrencilere seslenen Vali Cevdet Can; “Sizler bizim için önemlisiniz, sizleri geleceğe hazırlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Ülkemizin sadece öğrenci nüfusunun Avrupa’daki 22 devletin toplam nüfusundan fazla olduğunu söyleyen Vali Can; “Sizler bizim umut aşımızsınız. Okuyun, okuduğunuzu düşünün, düşünerek geliştirin, onu uygulayın ve netice alın” dedi.

Kitap okumak için zaman ayırma düşüncesinin okumayı geciktireceğini ifade eden Vali Can, her yerde ve her zaman kitap okunabileceğini söyledi.

Vali Cevdet Can konuşmasını; “Amacımız vatanımızın en ücra noktasını, her karış toprağını kullanılabilir hale getirmektir. Toprağını ve insanını kullanamayan hiçbir ülke kalkınamaz” sözleriyle sonlandırdı.

Yaklaşık iki hafta önce öğrencilere kumbaraların dağıtılmasıyla başlayan sürecin sonunda açılan Başçiftlik Kitap Fuarı’nda 38 farklı yayınevinden 5300 çeşit ve 40 bin adet kitap sergilendi. İlçedeki öğrencilerin tamamına Türk ve Dünya Edebiyatından en seçkin eserleri temin edildi.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören toplam 348 öğrenciye 14.000 lira değerinde kitap Başçiftlik Kaymakamlığı’nca ücretsiz dağıtıldı. Ücretsiz dağıtılan kitaplara ek olarak, öğrenciler kitap kumbaralarında biriktirdikleri paralarla da kitap satın aldılar. Vali Cevdet Can, açılışın ardından öğrencilerle birlikte fuarı gezdi.
Vali Cevdet Can, kitap fuarı açılışı için geldiği Başçiftlik’te Kaymakamlık ve Belediyeyi de ziyaret etti.

 EDİTÖR:

Tokat'ın Haber Gazetesi - Tokat Gündem


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

TOKAT'ın Sesi - Gazete TOKAT
BİRİKİM Dizayn www.12m.biz